Menstruace a nejčastější problémy s ní spojené

Znalosti o všestranném působení bylin byly vždycky součástí tradičního ženského léčení. I já cítím velkou potřebu vás upozornit na velký potenciál bylin při léčení specifických ženských problémů.

Nejčastější zdravotní problémy, které nás ženy trápí (například slabá menstruace, nepravidelná menstruace, menstruační křeče či deprese způsobené PMS), jsou jednoduše známky určité nerovnováhy v našem těle. K jejich napravení často stačí pouhá úprava životního stylu.

Hlavním doporučením k dosažení zdraví jsou:

 

Lehké uvedení do souvislostí

Menstruační cyklus můžeme rozdělit do dvou fází - folikulární a luteální.

První fáze je charakteristická postupným zvyšováním hladiny estrogenu, který se vytváří ve vaječnících. Ten ovlivňuje celé naše tělo i emoce. Na konci této fáze dosahuje hladina estrogenu svého vrcholu a přichází ovulace.

Po ovulaci začíná luteální fáze. Hladina estrogenu klesá a začíná se zvyšovat hladina progesteronu. Během této fáze se, jak už víme, zvyšuje hmotnost našeho těla a přijímaná potrava prochází zpomalenou funkcí střev zdlouhavěji. Zvyšuje se také zadržování vody v těle. Celý náš cyklus kolísá mezi vnějšími a vnitřními procesy a pohyby našeho těla. 

 

Vyzkoušejte bylinkové směsi, které pomohou

Do mých oblíbených předpisů pro nás ženy nově zařazuji bylinné směsi týkající se menstruace a PMS. Namíchala jsem je prostřednictvím vlastního tvůrčího popisu, s pomocí rad zkušenějších, a hlavně díky vašim ohlasům.

Bylinková směs proti potížím premenstruačního syndromu podporuje tělo i psychickou rovnováhu díky obsaženým "ženským bylinkám". Jsou v ní kontryhel, třezalka, drmek, řebříček. Bylinková směs pro ženy trpící slabou menstruací nám navrací hormonální rovnováhu. Ukrývá v sobě potočnici, jablečník, bedrník, diviznu a šalvěj.

Bylinková směs pro ženy na utišení bolestivé menstruace obsahuje kozlík, majoránku, třezalku, mátu, meduňku a heřmánek. Díky nimž můžeme předcházet menstruačním křečím, případně je zmírnit.

Bylinková směs pro ženy na zmírnění silné menstruace, ani v tomto případě nás nenechá příroda na holičkách. Směs se skládá z kokošky, truskavce, řepík, máty, meduňky a měsíčku.

Bylinková směs pro ženy s nepravidelnou menstruací. Za nepravidelnou menstruaci lze pokládat jakoukoli odchylku od menstruačního cyklu a běžného průběhu menstruace. Pomocí výtažků z puškvorce, dobromysly, kokošky, kontryhele, šalvěje, divizny, měsíčku a sleze lze ustálit pravidelnost menstruace.

 

Nejen léčení konkrétního zdravotního problému, ale celkové vytváření harmonie ve svém každodenním životě je důležité. Na to, prosím, nezapomínejte. Nepopírám, že to není jednoduché, a neustále s tím bojuji i já, ale když to zvládneme, tak začneme činit rozhodnutí, která prospívají nejen nám, ale i našemu okolí.

 

S láskou Vaše Herbářka

Fotogalerie

foto

Zeptejte se

				
								

Chcete-li publikovat dotaz svým jménem a dostat ode mě upozornění emailem,
registrujte se, nebo se přihlašte prosím